Svět her a filmů.

Zde najdete vše co hledáte

Filmy na DVD


 

Děti anakondy
Akční/horor, USA/Rumunsko, 2008

Sviňte se do klubíčka… Obří anakondy jsou zpátky v dalším pokračování vzrušující série Anakonda s Davidem Hasselhoffem v hlavní roli nelítostného námezdního lovce hadů. V tajné výzkumné laboratoři na evropském venkově testuje geniální vědec dva obrovské plazy. Když ale mecenáš celého projektu zajde s experimentováním příliš daleko, hladoví hadi unikají a plazí se vstříc civilizaci. Nikdo navíc netuší, že jeden z hadů v sobě skrývá hromadu potomků. Podaří se hady předstihnout a zabránit jim v nezadržitelném útoku dřív, než se dostanou do města?

Režie Don E. FauntLeRoy
Herci Crystal Allenová, David Hasselhoff, John Rhys-Davies, více...

 


 

  

Umění války: Zrada
Akční, Kanada, 2008

V suverénně natočeném dramatu Divoši dosáhla režisérka Tamara Jenkins něčeho velmi vzácného. Diváky totiž nutí zároveň k smíchu i k pláči. Natočila film, kterým možná vytvořila nový žánr. V příběhu o lidech vstupujících do středního věku se jí podařilo zachytit všechnu bolest a pochyby dvou dospělých sourozenců náhle vytržených ze svých sebestředných životů, když se musí postarat o otce, který o ně nikdy příliš starost neměl…

Režie Josef Rusnak
Herci Wesley Snipes, Lochlyn Munro, Lisa Marie Caruková, více...

 


 

František je děvkař
Komedie, Česká republika, 2008

Když už nevíte koho podvádět, zbývá podvádět snad jen sám sebe.

Příběh Františka Soukenického je ve své podstatě velmi jednoduchý. František je muž v produktivním věku. Ve své profesi dosáhl jistého kreditu. Má vlastní psychiatrickou ordinaci a spoustu klientů. Se svou manželkou Eliškou se nastěhoval do nového domu. Splácí hypotéku. Má se dobře. Až jednoho dne šlápne poněkud vedle a spustí tím těžko kontrolovatelnou lavinu událostí. Ztratí práci, žena ho vystřídá za někoho jiného a střecha nad hlavou mu odlétá do teplých krajin. A nejhorší ze všeho je, že si za to všechno opravdu může sám.


Režie Jan Prušinovský
Herci Josef Polášek, Ela Lehotská, Martin Pechlát, více...


 

 
Indiana Jones a Království křišťálové lebky


 

Akční/dobrodružný/sci-fi, USA, 2008

Pokračování jedné z nejúspěšnějších sérií historie.

Devatenáct let čekání skončilo. Jedna z nejslavnějších postav filmové historie se vrací na stříbrné plátno. Za doprovodu typických fanfár Johna Williamse v charakteristickém klobouku a s bičem coby nepostradatelnou zbraní. Indiana Jones. Univerzitní profesor a muž, který objevil legendární Archu úmluvy, zachránil posvátné Sankarové kameny a nalezl Svatý grál. V novém dobrodružství bude pátrat po další slavné relikvii - záhadné Křišťálové lebce. Příběh se odehrává symbolicky přesně devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze, jenž si navzdory bouřlivé minulosti ze všeho nejvíc užívá klid a nebezpečně se začíná podobat vlastnímu otci. Staré instinkty se v něm probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle, v níž se má tahle vzácná relikvie ukrývat. Jeho úhlavním nepřítelem bude tentokrát všehoschopná ruská agentka Irina Spalko doprovázená armádou hrdlořezů. Ani Indy není na svou výpravu sám. Na jeho straně stojí spřízněný dobrodruh Mac, který má ovšem tendenci ho každou chvíli podrazit, napomádovaný frajírek Mutt Williams, který si permanentně utahuje z jeho věku, a jeho první a zřejmě životní láska Marion.

Režie Steven Spielberg
Herci Harrison Ford, Cate Blanchettová, Karen Allenová, více..

 
 

Loupež za bílého dne
Drama/krimi/thriller, Velká Británie, 2008

Nejlepší britský gangsterský film od Italian Job.

Alex je duchovním otcem ambiciózního plánu ukrást nevypátratelné miliony, shromážděné v podzemí Londýnské devizové banky a čekající na svou poslední cestu, spálení. Lucky, Matty, Terry, Chubby, Norman a Jay tvoří pochybný gang zlodějů. Aby si vytvořili alibi, zaregistrovali se k letu anglických fanoušků na mistrovství světa do Německa. Místo aby prošli odjezdovou halou, vyrazí na parkoviště, nacpou se do dodávky mířící do centrálního Londýna, kde se okázale vydají přepadnout banku, aniž by si chránili nějaký východ. Neočekávaný obrat událostí překazí celý plán a najednou drží uvnitř 12 rukojmích a policie už je obklíčila. Mají dvě a půl hodiny na dokončení své akce a 70 miliónů liber k ukradení!

Režie Paris Leonti
Herci Geoff Bell, Vas Blackwood, Robert Boulter, více...

 

 


 


 

 

 


 

Taková normální rodinka
Komedie, Česká republika, 2008

Máte pocit, že je vaše rodina praštěná? Seznamte se s Hanákovými!

V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Režie Patrik Hartl
Herci Jiří Mádl, Eva Holubová, Marián Labuda, více...

 

 
 

Sněžní andělé
Drama, USA, 2007

Někteří padnou. Jiní vzlétnou.

David Gordon Green nepatří mezi filmaře, kteří na filmovém plátně prezentují jen příjemné stránky života. Je však mistrem v navození nálady, která s diváky zůstane dlouho po skončení příběhu. Po komplikovaném rozchodu se v prostředí malého města snaží jak on , který svou bývalou partnerku stále hluboce miluje, tak ona, jež se stará o jejich malou dcerku, najít cestu k budoucnosti, když tu je zasáhne další nečekaná rána. Greenovo mistrovství nespočívá jen ve výborné studii jednotlivých charakterů, ale i v síle emocí, které jeho snímek vzbuzuje. Lyrika jeho vyprávění je podobně jako u jeho předchozího filmu Protiproud založena na naturalismu a emocionální pravdě.

Režie David Gordon Green
Herci Deborah Allenová, Michael Angarano, Jeanetta Arnetteová, více...

 

 

 

Sex ve městě
Komedie/romantický, USA, 2008

Nechte se unést...

Film je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních postav - Carrie, Samathy, Charlotte a Mirandy, o tom, jak prožívají své životy na Manhattanu čtyři roky po skončení seriálu. Trojice čtyřicátnic a jedna padesátnice (co se neúspěšně tváří jako třicátnice) si užívá peněz, sexu a života a hodně o tom mluví...

Režie Michael Patrick King
Herci Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Kristin Davisová, více...

 

 

 

 

 

Písečné moře
Drama/válečný, Velká Británie, 1958

Dva naprosto protikladní velitelé vedou muže pouštní dálkové skupiny (SAS) na cestu napříč severní Afrikou s cílem zničit obrovský palivový sklad. Na místě je ale čeká armáda skrytých tanků, která je pronásleduje. Vojáci jsou nuceni dát se na ústup přes minové pole. Navzdory všem překážkám je naprosto nezbytné, aby získané informace předali dál.

Režie Guy Green
Herci Richard Attenborough, Vincent Ball, Michael Craig, více...


 

Andělé a panny 

Dobrodružný/drama/komedie/romantický, Itálie/USA/Velká Británie/Francie/Lucembursko, 2007

Sex, lži a tradice.

Film inspirovaný Boccacciovým Dekameronem plný lásky, napětí a humoru.10 mladých Florenťanů si krátí dlouhou chvíli tím, že si vypráví dekadentní příběhy o lásce a pikantních milostných dobrodružstvích.

Režie David Leland
Herci Ryan Cartwright, Christopher Egan, Craig Parkinson, více...