Svět her a filmů.

Zde najdete vše co hledáte

Novinky ze světa

Co dokáží nejdražší hodinky a jaké nosí třeba Quentin Tarantino

Co dokáží nejdražší hodinky a jaké nosí třeba Quentin Tarantino


 Smyšlený hrdina James Bond nosil první skutečně vodotěsné hodinky na světě. Stejné hodinky budou k vidění i v Praze na první podzimní burze. Přečtěte si, jaké hodinky nosil ve filmu Supermam nebo Terminátor a jaké stroje zdobí zápěstí slavných osobností.

Co dokáží nejdražší hodinky a jaké nosí třeba Quentin Tarantino


 Smyšlený hrdina James Bond nosil první skutečně vodotěsné hodinky na světě. Stejné hodinky budou k vidění i v Praze na první podzimní burze. Přečtěte si, jaké hodinky nosil ve filmu Supermam nebo Terminátor a jaké stroje zdobí zápěstí slavných osobností.

Na podzimní burze hodinek by se měly objevit i hodinky, které svému hrdinovi předepsal už Ian Flemming ve svých knihách. Jednalo se o proslulé ocelové hodinky Rolex, které sehrály svou roli na zápěstí prvního představitele agenta Jejího Veličenstva – Seana Conneryho. Vůbec v první bondovce „Dr. No“ z roku 1962 zdobil jeho zápěstí právě legendární model Oyster Submariner.

Legendární, protože Rolex Oyster byly první vodotěsné hodinky, které byly vyrobeny už v roce 1926 a v roce 1931 se jako první náramkové hodinky proslavily svým automatickým nátahem nazvaným Perpetual Rotor. Právě tento populární model ze 70. let a jeho pokračovatelé by měli být k dispozici na pražské burze nazvané Interchrono.

Co dokáží hodinky

Mechanické hodinky umí mnohem více než jen indikaci času. Některé renomované manufaktury dokáží nabídnout například takovou přesnost strojku, jakou je odchýlení o jednu sekundu za dva dny (Jaeger-LeCoultre s modelem Reverso Gyrotourbillon 2).

Takovéto přesnosti mechanické hodinky dosahují pomocí „tourbillonu“, což je vlastně mechanismus, který kompenzuje vliv zemské přitažlivosti působící na chod strojku.

Jaeger-LeCoultre ; Reverso Gyrotourbillon 2
Jaeger-LeCoultre na svůj model Reverso Gyrotourbillon 2 z platiny zaregistroval 5 patentů. Vyrobeno bude pouze 75 kusů v platině.

Výjimkou není ani tak zvaný „věčný kalendář“, který dokáže řešit nepravidelnosti námi používaného Gregoriánského kalendáře a bez seřízení, jež bude nutné provést v některých případech až v roce 2300, tak indikovat bezchybně datum, jméno dne, měsíce a přestupný rok.

Takové hodinky se pak mohou skládat i z více jak 300 součástek, ale výjimkou nejsou ani hodinky, u kterých se počet součástek blíží k tisíci. Mezi další komplikace se mohou řadit ukazatele času v jiných časových zónách, chronografy umožňující stopovat nebo astronomické funkce, jako lunární fáze, východ či západ slunce a ukazatel správného astronomického času (cena takových hodinek se však může pohybovat i nad hranicí 10 milionů korun).

Jaeger-leCoultre AMVOX
Zcela nový AMVOX od Jaeger-LeCoultre  dokáže odemknout i Aston Martin DBS.

 Známé tváře a jejich hodinky 
Hudba
Erick Clapton Rolex 
Diana Krall Rolex
Alicia Keys Jaeger-LeCoultre
Josef Škarka Epos
Sting Gevril
Seal Parmigiani
Jay-Z Audemars Piguet
Elvis Presley Hamilton
Christina Aquilera Piaget
Elton John Chopard
Herci
George Clooney Omega
Brad Pitt TAG Heuer
Martin Sheen Gevril
John Travolta Breitling
Leonardo DiCaprio Jaeger-LeCoultre
Kevin Spacey IWC
Michelle Yeoh Audemars Piguet
Uma Thurmann TAG Heuer
Meg Ryan Baume & Mercier
Denise Richards Invicta
Quentin Tarantino IWC
Sport
Lewis Hamilton TAG Heuer
Valentino Rossi Jaeger-LeCoultre
Petr Čech Prim
Pavel Nedvěd JeanRichard
Seve Ballesteros Jaermann & Stübi
Tiger Woods TAG Heuer
Andre Agasi Longines
Anna Kournikovova Omega
Nicky Hayden Tissot
Zidenin Zidane IWC

Nový model AMVOX2 DBS Transponder od manufaktury Jaeger-LeCoultre má v sobě například zabudované ovládání k otevření vozů Aston Martin. Není to však pouze strojek, který dokáže z hodinek udělat fascinující předmět.

Romain Jerome ; Cabestan
Romain Jerome se proslavil především tím, že pouzdra svých hodinek začal vyrábět z vyzdvižených kousků Titaniku. Jeho úchvatný model Cabestan zaujme i svým netradičním provedením. Pro svět bylo vyrobeno pouze 6 kusů.

Důležitý je také design a materiál pouzdra. Zde je možné se setkávat se zlatem, platinou či dokonce paladiem. V ojedinělých případech sahají hodinářští mistři i po zcela netradičních materiálech, jako je dřevo, meteorit, roztavené golfové hole, nebo dokonce zrezivělé železo z trupu potopeného Titaniku.

Hodinky ve filmu a na zápěstí slavných

James Bond samozřejmě není jediná filmová postava, která se těší kvalitním hodinkám. Mezi další pohádkové hrdiny se řadí například Arnold Schwarzenegger v roli Terminátora s hodinkami Audemars Piguet, Superman se značkou Hamilton a nebo Batman s Jaeger-LeCoutre.

James Bond

Tato manufaktura se objevila také ve snímku Východní přísliby, a to hned na zápěstí všech tří hlavních aktérů. Je-li řeč o filmu, je bezesporu nutné zmínit sběratele hodinek Brada Pitta, který v akčním filmu „Pan a paní Smithovi“ hrdě ukazuje své IWC, model Spitfire Chrono-Automatic, zatímco něžné zápěstí Angeliny Jolie zdobí Tissot T-Touch.

James Bond Submariner

Neohrožený Matt Damon ve filmu Bourneovo ultimátum nabízí pohled na hodinky TAG Heuer, Mr. Big (Pan Božský) v Sexu ve městě zase IWC a Dwayne „The Rock“ Johnson ve svých filmech propaguje obří Panerai.  Pokud jste však příznivci kinematografie staršího data, nemusíte se obávat, že na žádné klenoty nenarazíte. Naopak. Zdárným příkladem jsou Rolex Daytona, které si oblíbil Paul Newman při natáčení Winning (1969) nebo Steve McQueen v LeMans z roku 1971.

Je tedy zřejmé, že nejenom takzvaný product placement (viditelné umístění skutečného výrobku ve filmu), ale také propůjčení známé tváře značce pomáhá nejenom společnosti prodávat své produkty, ale také známým osobnostem s další publicitou. 

Co uvidíte v Praze?

Na první pražské burze hodinek Interchrono (více na www.interchrono.cz), která se uskuteční 30. listopadu, budou k dostání nejenom hodinky v dostupných cenových relacích, jako jsou Omega, Rolex či Heuer z 50. a 60. let, ale také prvotřídní a luxusní kousky ze špičkových manufaktur jako Vacheron Constantin, Patek Philippe, A.Lange & Söhne či IWC.

Vacheron Constantin ; Openworked Minute repeater
Openworked Minute repeater - Nejtenčí skeletonové hodinky s minutovou repeticí na světě, které vyrobila manufaktura Vacheron Constantin. Světlo světa spatřilo pouze 15 kusů. Cena 13 339 000 Kč.

Navíc, jelikož se jedná o mezinárodní akci, nebudou chybět ani obchodníci ze zahraničí, u kterých není vyloučeno, že představí hodinky, které na českém trhu nejsou ani běžně k dostání.

Poslední komentáře
31.07.2014 11:26:16: Drahé hodinky nemusí být zase tak drahé.. http://k-hodinky.cz/akce-kat-0-0-0-0.html?hledat=2 smiley...