Svět her a filmů.

Zde najdete vše co hledáte

Novinky ze světa

Nový příspěvek

Intelovský nový čip má být nejrychlejší


Intel Core i7
Nové jádro vyráběné 45nm technologií, podpora DDR 3 pamětí a vylepšený Hyper-Threading, to jsou hlavní taháky nového procesoru Intel Core i7.

Intelovský nový čip má být nejrychlejší


Intel Core i7
Nové jádro vyráběné 45nm technologií, podpora DDR 3 pamětí a vylepšený Hyper-Threading, to jsou hlavní taháky nového procesoru Intel Core i7.

Společnost Intel včera oficiálně představila veřejnosti nový procesor určený pro osobní počítače. Nová architektura pojmenovaná Nehalem nabídne čtyř- a osmijádrové procesory.

Procesory budou nabízeny ve dvou verzích lišících se výbavou i paticí, kterou budou používat. V současnosti se bude jednat o high-end řešení Bloomfield a v příštím roce má přijít o některé vlastnosti osekaný Lynnfield. Jeho cena bude také výrazně příznivější.

Intelu se podařilo zvýšit propustnost sběrnice díky technologii QuickPath až na 25,6 GB/s. Nový čip také disponuje poprvé u Intelu řadičem paměti přímo na procesoru a navíc s podporou DDR 3.

Spotřebu energie v závislosti na vytížení procesoru pomáhá hlídat systém Turbo Boost. Prostřednictvím speciální jednotky, která řídí napájení, a nových "power gate" tranzistorů dokáže Turbo Boost automaticky upravovat pracovní frekvenci, a tedy i rychlost každého ze čtyř procesorových jader.

Využita byla i technologie Intel Hyper-Threading, umožňují současný běh více výpočetních vláken. Výsledkem je, že čtyřjádrový procesor Intel Core i7 přináší osmivláknový výkon.

To vše a další vlastnosti mají velice pozitivní vliv na výkon samotného čipu. Procesor Intel Core i7 nabízí jedinečný výkon pro hraní počítačových her. Například v testech 3DMark Vantage CPU a AI byl podle firmy o 40 procent rychlejší než předchozí nejvýkonnější procesory Intel.

 Procesor  Taktovací frekvence (GHz)  Cena
 Intel® Core™ i7-965 Extreme Edition2  3,20
 999 USD (cca 20 000 Kč)
 Intel® Core™ i7-940  2,93
 562 USD (cca 11 500 Kč)
 Intel® Core™ i7-920  2,66
 284 USD (cca 5 600 Kč)
Žádné komentáře